Bitcoin rozbija $35,000, Traderzy instrumentów pochodnych są „Niepewni“.

Krypta poprawiła się do poniżej 30.000 dolarów przed ostatnim rajdem.

Bitcoin ustanowił kolejny rekord w środę we wczesnych azjatyckich godzinach handlu, ponieważ cyfrowa waluta kontynuowała swój bieg byka, który przekroczył kluczowe 35.000 dolarów.

Ten solidny rajd w górę jest znaczący, ponieważ ceny wzrosły z poziomu 30.000 dolarów do nowego haju w ciągu zaledwie 24 godzin, co stanowi dzienny wzrost o ponad 16,6 procent. Cyfrowa waluta testuje teraz ten kluczowy poziom z silnymi oznakami runu byków.

Bitcoin ma ostatnio szalony wzrost. Odkąd waluta cyfrowa w zeszłym miesiącu zniszczyła kluczowy poziom 20.000 dolarów, ceny wzrosły w ogromnym tempie: od tego poziomu do świeżego wyżu w ciągu około 20 dni. W przypadku konkursu jest to wzrost wartości o 75 procent.

#Bitcoin zamknął ostatnie 5 dni powyżej 30K, naprawdę niezwykły rekord.

– Cameron Winklevoss (@cameron) 5 stycznia 2021 r.

Instytucje są w pełni zaangażowane
Zarówno popyt detaliczny, jak i instytucjonalny na walutę cyfrową wzrósł, a giełdy biją rekordy ilościowe.

Choć za tym rajdem kryje się wiele powodów, jednym z kluczowych jest wzrost inwestycji instytucjonalnych w kryptokurtę. Notowana przez Nasdaq MicroStrategy była jedną z pierwszych, które wyznaczyły ten trend, inwestując 250 milionów dolarów, a następnie zwiększając je do ponad miliarda dolarów. Inne firmy, w tym amerykański lider funduszy inwestycyjnych, MassMutual, podążają w tym samym kierunku i kupiły Bitcoin o wartości 100 milionów dolarów.

Dodatkowo, fundusze hedgingowe ważyły się, a SkyBridge Capital Anthony’ego Scaramucci’ego uruchomił nowy fundusz Bitcoin.

Co więcej, nastroje na rynku kryptońskim wzmocniły się, ponieważ JP Morgan Chase, największy bank na Wall Street i poprzedni krytyk Bitcoin, niedawno przewidział długoterminową cenę Bitcoinu na poziomie 146.000 dolarów.